-->
Gündem Adapazarı

 

 

Lise öğrencilerinden tiyatro: "En iyi arkadaşım"

Serdivan Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi tiyatro kulübü öğrencileri "En iyi Arkadaşım" isimli çocuk oyunuyla anaokulu öğrencilerine tiyatro sergiliyor.

Danışman öğretmenleri Hamiyet Yavan'ın koordinesinde bugüne kadar 500 anaokulu öğrencisine tiyatro oyunu sergileyen öğrencilerin sahne performansları büyük beğeni topluyor.

Okul öğrencileri Safiye Baykan, Zeynep Akgül, Elif Zeynep Ayhan, Görkem Çetin ve Emirhan Akyol 'dan olursun tiyatro kulübü öğrencileri Serdivan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği yıl sonu şenliklerinde de sahne aldı.

Serdivan Şehit Üsteğmen Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Murat Ünal yaptığı değerlendirmede ; " Öğrencilerimiz gerçekten sahne performansları ile usta oyunculara taş çıkartıyorlar. Sahneye çok hakimler. Tiyatro oyunlarında sahnede performansları ve enerjileri izleyenleri büyülüyor.

Oyunda “En iyi arkadaş kim veya ne?” sorusu ile oyuncakların ,kitapların ve arkadaşların çocukların dünyasında önemli bir yere sahip olması işleniyor. Başta çocukların başında danışman öğretmen olan, Organizasyonun başı Hamiyet Yavan hocam ve değerli öğrencilerini yürekten kutluyor başarılarının devamını diliyorum." Dedi.

Haber Galerisi