-->
Gündem Adapazarı

 

 

Sakarya’da Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri başlıyor

Her yıl 21-27 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Türk Mutfağı Haftası, Sakarya’da bir dizi etkinlikle kutlanacak. Etkinliklerin açılışı 21 Mayıs Salı günü AKM önünde gerçekleştirilecek. Saat 13.30’da başlayacak açılış programıyla Türk Mutfağının birbirinden lezzetli, sağlıklı, geleneksel yemekleri Sakaryalılarla buluşacak.

2022 yılından itibaren her yıl 21-27 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Türk Mutfağı Haftası, bu yıl Sakarya’da bir dizi etkinlikle kutlanacak. Türk Mutfağı Haftasının açılışı ise 21 Mayıs Salı günü ‘Sakarya İli Yöresel Lezzetlerimiz ve Coğrafi İşaretli Ürünlerimizin Tanıtımı’ programıyla AKM önünde gerçekleştirilecek. Saat 13.30’da başlayacak açılış programı kültür, gelenek, toplumsal miras, hikâye ve derin bir tecrübenin eseri olan zengin Türk Mutfağının birbirinden lezzetli, sağlıklı, geleneksel yemeklerini Sakaryalılarla buluşturacak.

Sakarya Valiliği öncülüğünde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenecek Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri 21-23 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

İşte Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri programı;

21 Mayıs Salı- 13.30 / AKM

Sakarya’nın Yöresel Lezzetleri ve Coğrafi İşaretli Ürünlerinin Tanıtımı (Açılış Programı)

22 Mayıs Çarşamba- 10.00-14.00 / SATSO

Mutfak Atölyesi – Şef Hatice Akman

23 Mayıs Perşembe- 10.00 / SUBÜ, Turizm Fakültesi

Mutfak Atölyesi – Şef Arş. Gör. Elif Kaymaz ve Arş. Gör. Mustafa İnanç Kapucuoğlu

23 Mayıs Perşembe- 10.00-14.00 / SUBÜ, Turizm Fakültesi Konferans Salonu

Mutfak Sergisi

23 Mayıs Perşembe- 13.00 / SUBÜ, Turizm Fakültesi Konferans Salonu

“Türk Mutfak Kültürünün İzinde” - Konuşmacı: Prof. Dr. Serkan Şengül