-->
Gündem Adapazarı

 

 

 

 

Sakarya'nın potansiyeli Dubai'de tanıtıldı

Ortadoğu’nun en büyük turizm fuarı olan ve 6-9 Mayıs 2024 tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai Şehrinde düzenlenen Arabian Travel Market-ATM’ye bu yıl 3.defa katılarak ilgi odağı olan Sakarya, tarihi, kültürel ve turizm potansiyel değerleri ile yeniden dünyaya tanıtıldı.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentindeki Dünya Ticaret Merkezinde bu yıl 6-9 Mayıs 2024 tarihleri arasında düzenlenen fuara Sakarya'yı temsilen Vali Yardımcısı Aslan Avşarbey ile İSG Eko Turizm Uzmanı Volkan Nurcalı ve sektör temsilcileri katıldı.

Sektörün geleceğinin belirlendiği ve yeni trendlerin, büyüme fırsatlarının, inovasyonun keşfedilmesine olanak sağlayan Arabian Travel Market (ATM) Fuarında ilimiz, “Dubai Tanıtma Müşavirliği” ve “Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı” ile birlikte etkinlikler düzenledi.

Dubai’deki fuara 100’dan fazla Türk şirket katıldı. Ortadoğu’nun en büyük turizm fuarı olan Arabian Travel Market’e (ATM) bu yıl Türkiye rekor bir katılım gösterdi ve "biz de buradayız" dedi. Turizmciler, Türkiye’ye ilginin yoğun olduğunu ve Ortadoğu pazarından daha fazla turist çekmek istediklerini belirttiler.

Ortadoğu’nun en büyük turizm etkinliklerinden biri olan Arabian Travel Market’e (ATM) Türk turizmcileri yoğun ilgi gösterdi. Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde (DWTC) 6-9 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen bu yılki etkinlikte 165 ülkeden 2 bin 300 katılımcı yer aldı ve etkinliğe yaklaşık 41 bin ziyaretçi katıldı.

Bu yıl fuara ilginin önemli düzeyde arttığı görülürken ilimiz alanında da hareketlilik yoğundu. Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA), Türk Hava Yolları gibi büyük katılımcıların yanında toplamda 100’den fazla otel ve acente de fuarda yerini alarak önemli işbirlikleri ve anlaşmalar imzaladı.

İlimize ait alanda fuara katılan sektör temsilcileri ise fuardan memnun kaldıklarını belirtilerek, çeşitli iş bağlantıları yaptıklarını, bu yıl fuarda ilimize olan ilginin yoğun olduğunu ve Orta Doğu pazarından daha fazla turist çekmek istediklerini söylediler.