-->
Gündem Adapazarı

 

 

Sakarya’da Protez Tırnak yaptıracaklar dikkat

İşin ehli ve hijyenik olmayan yerlerde yapılan protez tırnak ve kalıcı oje işlemleri ciddi sağlık sorunlarına neden oluyor.

Son zamanların popüler güzellik salonu uygulamaları arasında yer alan bu işlemlerin doğru yerlerde yapılması hayati önem taşıyor. RENA Sağlıklı Yaşam ve Güzellik Merkezi uzmanları , Sakarya’da protez tırnak ve kalıcı oje işlemleri yaptıracak yer arayan vatandaşları uyardı.

Özellikle Sakarya ve çevre bölgelerde kampanya adı altında piyasada çok düşük fiyatlarla yapılan işlemlerde kullanılan kalitesiz ürünler, cilt kanserinden başlayarak pek çok sağlık problemine yol açıyor. Özellikle zamandan tasarruf etmek, tırnak yeme problemini aşmak, daha bakımlı ve sağlıklı ellere sahip görünmek isteyen kadınlar tarafından tercih edilen protez tırnak ve kalıcı oje işlemleri için Sakarya’nın önde gelen güvenilir isimlerinden RENA Sağlıklı Yaşam ve Güzellik Merkezi uzmanları, “Kullandığımız kaliteli ürünler işlem kalitesini arttırdığı gibi sağlık konusunda yaşanacak riskleri de yok ediyor. İşlemler de ürün kalitesine ve yapan uzmana dikkat etmek hayati önem taşıyor. Merdiven altı çok düşük fiyat vaadi ile işlem yapan yerlerden danışanlarımızın ve kadınlarımızın uzak durması gerekiyor.” İfadeleri ile oluşabilecek olumsuzluklara karşı uyardı.