-->
Gündem Adapazarı

 

 

 

 

Sakarya'da uyuşturucu operasyonu: 19 gözaltı

Sakarya Cumhuriyhet Başsavcılığı koordinesinde gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda 19 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin üstlerinde, araçlarında ve gizlendikleri ikametlerde yapılan aramalarda ise uyuşturucu madde ve silahlar ele geçirildi.

Sakarya'da uyuşturucu ticareti ve kullanımının engellenmesine yönelik yapılan çalışmalar kapsamında, Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın koordinesinde Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü tarafından geniş çaplı bir operasyon düzenlendi.

19-26 Nisan 2024 tarihleri arasında Uluslararası uyuşturucu kaçakçılığı faaliyetlerinde bulunan suç örgütüne yönelik Edirne, Kocaeli ve İstanbul İlleri ile, İlimiz Adapazarı, Erenler, Akyazı, Sapanca ve Geyve İlçelerinde yapılan operasyonlarda, 19 şüpheli yakalandı.

Şahısların üstlerinde, araçlarında ve gizlendikleri ikametlerde yapılan aramalarda; 9 kilo 100 gram Bonzai hammaddesi (a)-(m) 2201 olarak tabir edilen hammadde, 1 kilo 278 gram Kokain Maddesi, 1 kilo 915 gram Skunk Maddesi, 1 adet Kaleşnikof marka otomatik tüfek, 9 adet Ruhsatsız Tabanca, 173 adet Fişek, 20 adet Şarjör ve değişik miktarlarda uyuşturucu maddeler ele geçirildi.